Wiosenne rozgrywki w okręgówce

Piłka Nożna

Po zimowej przerwie czas powrócić na murawę. Piłkarze z drużyn ligi okręgowej są gotowi na inaugurację rundy wiosennej. Emocji zapewne nie zabraknie.

Jak prezentuje się ligowa tabela po jesiennych rozgrywkach? Na wysokim drugim miejscu jest Perła Złotokłos, która na swoim koncie zgromadziła 33 punkty. Do lidera UMKS Piaseczno traci sześć oczek. Choć to dopiero początek rundy wiosennej, to piłkarze ze Złotokłosu muszą się mieć na baczności jeśli chcą utrzymać pozycję lub objąć fotel lidera. Po piętach depcze im Przyszłość Włochy z 29 punktami na koncie.

W środku tabeli uplasowały się pozostałe drużyny z naszego regionu. Na ósmym miejscu jest LKS Chlebnia (22 pkt.), a za nią w kolejno znajdują się Pogoń II Grodzisk Mazowiecki (21 pkt), Milan Milanówek (18 pkt) i Naprzód Brwinów (18 pkt.) W ogonie tabeli, na 14. pozycji z dorobkiem 11 punktów uplasowała się drużyna Naprzód Stare Babice. Jeśli piłkarze z Babic chcą utrzymać się w lidze muszą wziąć się do roboty. Za nimi są tylko dwa zespoły Okęcie Warszawa i Zaborowianka Zaborów ze zbliżonym dorobkiem punktowym – 10 i 8 pkt.

Najbliższa, 16 już kolejka ligi okręgowej ruszy w weekend 19 – 20 marca. Sprawdziliśmy jakie spotkania przed nami. Milan Milanówek będzie miał okazję do odegrania się na drużynie Perły Złotokłos. Jesienią to właśnie Perła okazała się lepsza. I to znacznie, bo rozgromiła milanowski zespół aż 3:0. Kolejne „derby” szykują się w Brwinowie. Naprzód zmierzy się z drugim zespołem Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Obie drużyny grają na podobnym poziomie, co potwierdzają zbliżone pozycje w tabeli. Jaki będzie rezultat tego starcie przekonamy się niebawem. W rundzie jesiennej lepszy okazał się zespół z Grodziska (2:1)

Trudne starcie czeka piłkarzy LKS Chlebnia. Zawodnicy z Chlebni zmierzą się z drużyną SEMP Ursynów. Rywale są na wysokim czwartym miejscu w tabeli i zapewne będą chcieli odegrać się za jesienną porażkę. W pierwszej kolejce to LKS Chlebnia odniósł triumf wygrywając 2:1.

Natomiast Naprzód Stare Babice mierzy się z KS Teresin. Piłkarze z Babic nie mają co liczyć na spacerek. Rywal w ligowej tabeli jest na siódmej pozycji, chociaż w jesiennym starciu nie było widać zbyt dużej różnicy między zespołami. Wtedy mecz Naprzód Stare Babice – KS Teresin zakończył się bezbramkowym remisem.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.