Wigry za mocne dla Znicza

Piłkarze Znicza Pruszków przegrali u siebie z Wigrami Suwałki 1:2. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Adrian Paluchowski.

To drugie spotkanie obu ekip w tym sezonie. W lipcu Znicz i Wigry spotkały się w Pucharze Polski. Wtedy 1:0 wygrali zawodnicy z Suwałk. Szybko nadarzyła się okazja do rewanżu.

Spotkanie od pierwszych minut było dość wyrównane, a gdy jedna drużyna stworzyła sobie dogodną sytuację, niemal natychmiast odpowiadali rywale. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście. Strzał Nelsona Becerry obronił jednak Michał Bigajski. Chwilę później dobrą interwencją popisał się bramkarz Wigier po strzale Rafała Kośca. W 32. minucie było 1:0, a bramkę ładnym lobem strzelił Piotr Karłowicz. Jednak jeszcze w pierwszej połowie Adrian Paluchowski wpakował piłkę do siatki i znów był remis.

Tuż po przerwie doskonałą okazję zmarnował Bartosz Niksiński, który przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. Po godzinie gry na prowadzenie wyszli zawodnicy Wigier. Tomasz Tuttas, który wszedł na boisko po przerwie wykorzystał dokładne dośrodkowanie. Znicz rzucił się do ataku, ale żadna z prób nie przyniosła zawodnikom z Pruszkowa choćby punktu.

Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 1:2 (1:1)

Znicz: Bigajski – Bochenek (46. Kopciński), Jędrych, Biedrzycki, Tomas – Kosiec, Olczak (72. Pieczara), Januszewski, Machalski, Niksiński (78. Grudniewski) – Paluchowski

Wigry: Salik – Bogusz, Lauryn, Wenger, Widejko – Pomian, Drągowski, Becerra (46. Tuttas), Tarnowski – Makaradze (46. Romachow, 89. Jegliński), Karłowicz (69. Radzio).

Bramki: Adrian Paluchowski (45.) – Piotr Karłowicz (32.), Tomasz Tuttas (61.).