Wielkie zwycięstwo Bogorii w Lidze Mistrzów

Historycznego wydarzenia dokonali tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Polska drużyna zwyciężyła najlepszą ekipę Europy Borussię Duesseldorf 3:1.

Dopiero w piątym secie meczu z Patrickiem Baumem Oh Sang Eun narzucił swój styl gry. Nasz zawodnik, po wcześniejszej grze „w kratkę” triumfował 11:4 i wyprowadził Bogorię na prowadzenie 1:0.

W drugim pojedynku Wang Zeng Yi rywalizował z gwiazdą Borussi Timo Bollem. W dwóch setach „Wandżi” był blisko wygranej (w drugim secie prowadził 4:0, 6:4 i 8:6), lecz decydujące punkty przy stanie 9:9 zdobywał brązowy medalista mistrzostw świata w Rotterdamie.

Wielkich emocji do ostatniej akcji dostarczył kibicom mecz „trójek”, w którym Daniel Górak podejmował Janosa Jakaba. Gdyby polski tenisista stołowy wygrał pierwszego seta (prowadził 9-7), być może cała gra zakończyłaby się w trzech partiach. A tak Górak zaserwował grodziskim fanom pięciosetówkę. W ostatnim secie cały czas wygrywał, lecz to on jako pierwszy bronił piłkę meczową (9-10). Polak wytrzymał nerwowo, a następnie przy pierwszej okazji zapewnił Bogorii prowadzenie 2:1 w meczu.

Komfortową sytuację przed starciem gigantów obu zespołów miał Oh. W otwierającej grze najpierw obronił setbola, by po chwili zdobyć dwa kolejne punkty i całego seta (12-10). Ta wygrana dodała mu animuszu, bo drugą partię rozpoczął od prowadzenia 4-0. Utrzymywał ją długo (do 8-3), lecz o time-out poprosił Boll. Przerwa bardzo dobrze podziałała na Niemca, który doprowadził do remisu 8-8, a w zaciętej końcówce przy trzeciej piłce setowej zakończył partię. Po trzecim secie wygranym przez Bolla 11-4 i jego prowadzeniu od początku czwartego, wydawało się, że w grodziskiej hali sportowej dojdzie do meczu Wanga z Baumem. Niemiec miał cztery piłki meczowe (10-6), lecz Oh dopiero wtedy pokazał światową klasę. W niesamowitych okolicznościach obronił wszystkie meczpointy i doprowadził do tiebreaka. W decydującej grze niesiony dopingiem fanatyków gospodarzy Koreańczyk nie dał faworyzowanemu przeciwnikowi żadnych szans, pewnie triumfując 11-5.

Grodziska Bogoria z kompletem zwycięstw przewodzi tabeli gr. A Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego, dokonali wielkiej rzeczy, pokonali czterokrotnego zwycięzcę Champions League. W 3. kolejce Bogoria zagra 26 września na wyjeździe z austriackim SVS Niederosterreich.