Wielki mecz Oha

Region

Trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzów odniosła Bogoria, pokonując w meczu 4. kolejki Istres TT 3:1. Dwa punkty zdobył niepokonany Oh Sang Eun, a jeden Daniel Górak.

Przed wyjazdem do Francji Wang Zeng Yi mówił, że bardzo chciałby ponownie spotkać się przy stole z Chińczykiem Chen Jianem, którego pokonał w Grodzisku Mazowieckim 3:1. Tak też się stało. Trzy pierwsze, bardzo zacięte sety potwierdziły wyrównany poziom rywalizacji pomiędzy nimi. Dwa razy lepszy był Chen (choć „Wandżi” w trzecim prowadził już 7-2 i 8-5), ale tenisista Bogorii zdołał doprowadzić do piątej partii. W niej 11-7 zwyciężył Chen, zdobywając swój i drużyny trzeci punkt w Champions League.

W drugim starciu zagrali uczestnicy niedawnego Pucharu Świata w Paryżu – Christophe Legout i Oh Sang Eun. W Grodzisku triumfował gracz Bogorii (3:1). W Istres do wygranej potrzebował pięciu setów, zwyciężając w decydującym 11-7.

Żadnych kłopotów z młodym Quentinem Pradellem, debiutującym w Lidze Mistrzów, nie miał w pojedynku „trójek” Daniel Górak. Rozgrywający swój piąty mecz w tegorocznej Lidze Mistrzów grodziszczanin pewnie triumfował 3:0, zdobywając indywidualnie trzeci punkt dla Bogorii w rozgrywkach (za każdym razem na pozycji numer trzy).

Siódmą wygraną z rzędu zanotował w meczu „jedynek” Koreańczyk Oh. Mimo że przegrywał z Chenem 0:1 w setach, a w drugim bronił piłek setowych, to ostatecznie zwyciężył przeciwnika w czterech partiach.

Była to trzecia wygrana Bogorii w Lidze Mistrzów i druga nad zespołem francuskim. Nasza drużyna z siedmioma punktami na koncie przewodzi tabeli gr. A. Bogoria swój następny pojedynek rozegra 9 grudnia na wyjeździe z Borussią Duesseldorf.

Istres TT – KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Chen Jian – Wang Zeng Yi 3:2 (9-11, 12-10, 11-9, 4-11, 11-7)
Christophe Legout – Oh Sang Eun 2:3 (9-11, 11-5, 9-11, 11-9, 7-11)
Quentin Pradelle – Daniel Górak 0:3 (5-11, 6-11, 5-11)
Chen Jian – Oh Sang Eun 1:3 (11-9, 12-14, 6-11, 7-11)