Wicemistrz Polski z Brwinowa

Kolarstwo

Jarosław Wolcendorf z Brwinowa może pochwalić się tytułem Wicemistrza Polski Masters w kolarstwie przełajowym. Do pierwszego miejsca zabrało mu... 11 sekund.

W Koziegłowach 13 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W kategorii Masters mężczyźni mieli do pokonania 17,7 km odcinek trasy w trudnym terenie. Jak to na „przełajach” bywa nie obyło się bez podbiegów i noszenia roweru. W zawodach wziął udział również Jarosław Wolcendrorf. 

– W przeddzień wyścigu o mistrzostwo zrobiłem objazd trasy. Gęste błoto, koleiny. Wyścig zapowiadał się ciężki w tych warunkach – opowiada Jarosław Wolcendorf. – Prognozy zapowiadały jednak silne ochłodzenie. Jak się okazało w sobotę trasa z błotnistej zamieniła się w megaszybką, twardą i zmrożoną. Zmiana ogumienia, zmiana ciśnienia i zmiana taktyki. Wiedziałem, że będzie to bardzo szybki wyścig! –dodaje.

Szybka decyzja o zmianie taktyki okazała się trafna. Efekty było widać już na trasie, gzie Wolcendrof nie tylko dogonił ale i przegonił kilku rywali. Co więcej na linii mety pojawił się z 11 sekundową stratą do lidera, uzyskując tym samym tytuł Wicemistrza Polski. – Może za rok uda się powalczyć o jedyneczkę – zapowiada Jarosław Wolcendorf.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.