Weekendowe boje na murawach

Piłka Nożna

Małymi krokami zmierzamy do zakończenia piłkarskiej rundy wiosennej. Dla tych zespołów, które wciąż walczą o awans lub utrzymanie się w danej lidze, każdy punkt jest na wagę złota. Jak lokalne drużyny radziły sobie na murawach w miniony weekend?

W grupie południowej IV ligi jak zwykle emocji nie zabrakło. Błonianka Błonie rozgromiła Żyrardowiankę Żyrardów 4:0. Ze zwycięstwa cieszyli się również piłkarze z Raszyna, którzy pokonali Spartę Jazgarzew 3:1. Podziałem punktów musiała zadowolić się Mszczonowianka Mszczonów, która zremisowała 2:2 z KS Warka. Gorycz porażki muszą przełknąć piłkarze Znicza II Pruszków. Pruszkowianie ulegli Victorii Sulejówek 1:3. Oczek nie zdobyła również drużyna z Ład. UKS Łady – Szydłowianka Szydłowiec 0:2

W grupie północnej bez większych niespodzianek. Ożarowianka Ożarów Mazowiecki walkowerem wygrała z Błękitnymi Gabin.

Zacięte boje prowadziły również zespoły z okręgówki, ale z marnymi wynikami. Jedynie Pogoń II Grodzisk Mazowiecki na swoje konto może zapisać komplet puntów. Grodziszczanie pokonali Zaborowiankę Zaborów 2:1. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie LKS Chlebni z KS Teresin. Z punktów nie mogą cieszyć się zespoły z Milanówka i Brwinowa. Milan w potyczce z UMKS Piaseczno okazał się słabszy i przegrał 1:3. Szczęści zabrakło również drużynie Naprzód Brwinów, która przegrała z Laurą Chylice 2:4.

Na boiskach A  klasy (grupa Warszawa III) równie gorąco. Piast Piastów po raz kolejny pokazał klasę i rozgromił Wrzos Międzyborów aż 7:0. Tyle samo goli padło w starciu KS II Raszyn z KS II Konstancin, z tą różnicą że wynik to 5:2 dla raszynian. Drugi zespół Perły Złotokłos pokonał GLKS Nadarzyn 3:1. Natomiast drużyna AMT Nowa Wieś z wyjazdowego meczu nie przywiozła nawet punktu. AMT Nowa Wieś – Świt Warszawa 0:4.

Mniej spektakularne starcia mogliśmy oglądać w grupie Warszawa IV. Mszczonowianka II Mszczonów pokonała Partyzanta Leszno 4:3. Pozostałe spotkania lokalnych drużyn zakończyły się podziałem punktów. LKS II Chlebnia zremisowała 1:1 z LKS Osuchów. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie Ożarowianki II Ożarów i drużyny Promyk Nowa Sucha. Gole nie padły w starciu Błonianki II Błonie z Passovią Pass (0:0).

W grupie Warszawa III B klasy drugi zespół Piasta Piastów pokazał, że nie jest słabszy od pierwszego składu. Piast II Piastów pokonał Ogień Brwinów 5:1. Ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze GLKS II Nadarzyn, którzy rozgromili Grom Prace Małe 3:1. Smak porażki poczuli milanowianie. Milan II Milanówek – Ursus II Warszawa 0:2.

Zmagania grupy warszawa IV były nieco bardziej emocjonujące. Guzovia Guzów wygrała z FC II Płochocin 3:2. Pogoń Wiskitki zremisowała z Orionem Cegłów 2:2. Tyle szczęścia nie miała drużyna KS Blizne, która przegrała 1:3 z Relaxem Radziwiłłów.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.