Ważny mecz dla Znicza

Piłka Nożna

Już 30 kwietnia na własnym boisku Znicz Pruszków podejmie Raków Częstochowa. To starcie drużyn, które poważnie myślą o awansie do I ligi.

Bliższy celu jest pruszkowski Znicz, który po 27. kolejkach zajmuje pozycję wicelidera II ligi. Z kolei Raków plasuje się na piątej pozycji i traci do zespołu Dariusza Banasika zaledwie trzy punkty. Zatem spotkanie na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy będzie pełne emocji.

Czy Znicz wybije zespołowi z Częstochowy myśli o awansie? Piłkarze Rakowa mają słabszy czas. Nie wygrali od czterech spotkań, a z GKS-em Tychy przegrali aż 1:8! W rundzie wiosennej Raków przegrał aż cztery spotkania, Znicz tylko jedno. 

Jesienią w Częstochowie padł remis 1:1. Znicz cieszył się z prowadzenia po bramce Marcina Rackiewicza w 74. minucie. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby wywieźć z Częstochowy trzy punkty, jednak w 88. minucie drogę do siatki znalazł Łukasz Góra.

Teraz zdobycie trzech punktów umocniłoby Znicza na pozycji wicelidera II ligi. Rywalizacja wchodzi w decydującą fazę i trzeba mieć się na baczności. Każdy słabszy występ może nieść ze sobą fatalne skutki. Raków znajduje się w dołku, jednak cały czas liczy się w walce o awans. Znicz musi mieć się na baczności, ale to gospodarze mają po stronie wszystkie atuty. Muszą je tylko wykorzystać.

Znicz Pruszków – Raków Częstochowa, 30 kwietnia, godz. 19.00

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.