Ważne trzy punkty Znicza

Piłka Nożna

Znicz Pruszków w starciu z Gryfem Wejherowo musiał odrabiać straty. Trafienia Jagiełły i Mysiaka dały żółto-czerwonym ważne trzy punkty.

Zespół Dariusza Banasika po 30. kolejkach zajmuje pozycję wicelidera tabeli II ligi i jest coraz bliżej wywalczenia awansu. Cały czas pruszkowskiej drużynie po piętach depczą Wisła Puławy i GKS Tychy. Jednak Znicz jest w uprzywilejowanej pozycji. Pruszkowska drużyna nie musi spoglądać na rywali. Wystarczy, że będzie robiła swoje. Albo aż swoje. Czasami rzeczy z pozoru łatwe są tymi najtrudniejszymi.

Wydawało się, że na własnym stadionie Znicz nie powinien mieć problemów ze zgarnięciem pełnej puli w starciu z Gryfem. Zespół z Wejherowa zamyka ligową stawkę, jednak wciąż w sercach zawodników tli się nadzieja na utrzymanie. W takich sytuacjach zespół daje z siebie 120 proc. 

W Pruszkowie Gryf pozostawił po sobie dobre wrażenie. Przyjezdni nie zamierzali położyć się przed wyżej notowanym rywalem. W 19. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Przemysław Mońka. Kibice liczyli, że Znicz szybko podniesie się po tym ciosie. Jednak do końca pierwszej części więcej bramek nie padło. Z każdą upływającą minutą robiło się coraz bardziej gorąco. Strata punktów w starciu z Gryfem mogła pokrzyżować plany żółto-czerwonych. Jednak w końcu padłą wyrównująca bramka. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Jagiełło. Bohaterem Znicza został Maciej Mysiak. Obrońca pruszkowskiej drużyny w 87. minucie ustalił wynik spotkania.

Do końca sezonu pozostały cztery spotkania. W 31. kolejce Znicz na wyjeździe zmierzy się z Legionovią Legionowo.

Znicz Pruszków – Gryf Wejherowo 2:1 (0:1)
Jagiełło 67′, Mysiak 87′ – Mońka 19

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Niewulis, Mysiak, Włodarczyk – Kaczmarek, Machalski (77′ Kopciński), Bartoszewicz (73′ Górka), Kita (73′ Banaszewski), Jagiełło (82′ Stryjewski) – Chałas. 

Gryf: Ferra – Brzuzy, Lewandowski, Wicki, Klimczak – Mońka, Nadolski, Wicon (79′ Łysiak), Kołc, Tomczak (76′ Dampc) – Czychowski (69′ Kuzimski).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.