Walczą jak lwy o medale

Pruszków

Kickboxing to niezwykle efektowny sport dla twardych mężczyzn. W Pruszkowie prężnie działa drużyna Golden Fight Club, która może pochwalić się dobrymi występami na krajowym podwórku, ale nie tylko.

Trenują cały czas, w pocie czoła przygotowując się do kolejnych startów. Klub podzielony jest na grupy: początkującą i zaawansowaną. Każdy ma szansę spróbować swoich sił i doskonalić swoje umiejętności. – Działamy już dwa lata i sądzę, że wychodzi nam to dobrze. Najlepiej świadczą o tym nasze dokonania – mówi nam Michał Syga, trener Golden Fight Club.

Klub zainaugurował swoją działalność w styczniu 2014 roku. Mozolna i ciężka praca dała owoce. Warto spojrzeć na dokonania zawodników z Pruszkowa w minionym roku. W grudniu w Starachowicach odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu oriental rules. Kategorię 86kg w rywalizacji seniorskiej zdominował zawodnik Golden Fight Club Sylwester Izenberg, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Pruszkowski klub pracuje również z młodymi zawodnikami. Po osiągnięciach widać, że metody treningowe są skuteczne. Adam Wójcicki w kategorii juniorskiej zdobywał medale nie tylko w rywalizacji krajowej. Zawodnik wywalczył złoty medal w Pucharze Europy WAKO w formule low-kick w kategorii 67kg. Drugim niezwykle utalentowanym wojownikiem reprezentującym Golden Fight Club jest Mateusz Glembin. W minionym roku był o krok od triumfu w Pucharze Polski kick-light. Ostatecznie w Otwocku sięgnął po srebrny medal. Glembin stanął na trzecim miejscu w Pucharze Europy WAKO kick-light, gdzie startował w kategorii 79kg.

Nowy rok niesie ze sobą nadzieje na kolejne sukcesy, jednak nic nie przyjdzie bez ciężkiej pracy. Rozumieją to doskonale trenerzy i zawodnicy Golden Fight Club. – Trenujemy cały czas i przygotowujemy się do kolejnych startów – podkreśla Syga.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.