W ten weekend gala Babilon MMA

Raszyn

15 grudnia w Raszynie odbędzie się gala Babilon MMA 6, a oficjalne ważenie zawodników zaplanowano na dzień wcześniej. Jak zapowiadają organizatorzy w Centrum Sportu Raszyn wystąpi polska czołówka mieszanych sztuk walki.

Na chwilę gmina Raszyn stanie się małą stolicą MMA. Dla wielu osób będzie to kolejne zetknięcie się z tego typu zawodami, inni pojawią się po raz pierwszy. Jedno jest pewne, możecie liczyć na naprawdę duże emocje sportowe!

W walce wieczoru, której stawką będzie pas mistrza organizacji w kategorii półśredniej, zmierzą się Daniel Skibiński i Paweł Pawlak.

Obaj są notowani w polskiej czołówce dywizji do 77 kg. Pawlak to były zawodnik UFC. Ma za sobą trzy wygrane starcia w tym dwa dla organizacji Babilon MMA. Na koncie ma 14 zwycięstw, z czego aż 11 przed czasem. Warto też zaznaczyć, że sam nigdy nie przegrał przez nokaut czy poddanie.

Skibiński również notuje imponującą serię. Zawodnik Ankosu MMA ma za sobą sześć zwycięstw z rzędu (trzy z nich stoczył dla organizacji Babilon MMA). „Skiba” pokonał kolejno Łukasza Szczerka, efektownie walczącego Davy’ego Gallona i groźnego Giovanniego Melillo. Na znokautowanie tego ostatniego Skibiński potrzebował zaledwie 20 sekund.

W drugim pojedynku wieczoru wystąpią dwaj zawodowi strażacy i czołowi przedstawiciele dywizji średniej nad Wisłą: Rafał Haratyk oraz Maciej Różański. Ten pierwszy stoczy w sobotę swój czwarty pojedynek dla organizacji Babilon MMA. Wszystkie z nich rozstrzygnął na swoją korzyść, pokonując kolejno Łukasza Bieńkowskiego, Johana Romminga i Marcina Naruszczkę. Różański swoje ostatnie pojedynki toczył dla organizacji ACB. W ostatnim starciu pokonał przed poddanie Dana Hope’a.

W sobotni wieczór w Raszynie kibice obejrzą łącznie siedem pojedynków. Start imprezy o godz. 19.00 w Centrum Sportu Raszyn. Ceremonia ważenia odbędzie się w piątek o godzinie 13.00 w warszawskiej restauracji Champions i będzie otwarta dla kibiców.

Bilety na galę są dostępne w serwisie eventim.pl. Transmisję będzie można oglądać na antenach grupy Polsat.

Karta walk Babilon MMA 6:

Walki wieczoru
77,1 kg: Daniel Skibiński (12:5, 2 KO, 2 Sub) – Paweł Pawlak (14:3, 8 KO, 3 Sub) – o pas mistrzowski
83,9 kg: Rafał Haratyk (10:3:2, 2 KO, 4 Sub) – Maciej Różański 10:2 (2 KO, 7 Sub)

Karta główna
65,8 kg: Damian Zorczykowski (5:2, 1 KO, 3 Sub) – Adrian Kępa (5:3, 3 KO, 2 Sub)
120 kg: Michał Orkowski (4:2, 3 KO, 1 Sub) – Łukasz Brzeski (5:1, 3 KO, 2 Sub)
65,8 kg: Piotr Kacprzak (PRO DEBUT) – Filip Lamparski (1:1)
77,1 kg semi pro: Gabriel Żmudzin – Jakub Niewiadomski
65,8 kg semi pro: Tomasz Smyk – Paweł Szumlas

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “W ten weekend gala Babilon MMA”

  1. Niko pisze:

    Super sprawa, osobiście czekam na walkę Pjetrowirona z Samsonem – emocję będą jak podczas pierwszego dachowania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły