W końcu zwycięstwo

Czekali, czekali i się doczekali. W 27. kolejce I ligi koszykówki MKS Znicz Basket Pruszków pokonał KSK Noteć Inowrocław 89:66.

Zespół Marka Zapałowskiego przeżywał trudne chwile. Trzy porażki z rzędu nie napawały optymizmem. W końcu udało się przerwać złą passę.

Mecz z Notecią otworzyła trójka Ornocha. Goście objęli prowadzenie – 8:7, ale chwilę później sytuacja odwróciła się. Pierwsza kwarta zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem gospodarzy – 27:21.

Noteć toczyła wyrównaną walkę ze Zniczem Basket, ale do czasu. Po trafieniu Maciejewskiego goście przegrywali – 33:36, ale kolejnych pięć minut wstrząsnęło przyjezdnymi – 39:50.

Trzecia kwarta to absolutna dominacja gospodarzy, którzy roznieśli rywali w pył. Noteć nie miała nic do powiedzenia, a Znicz Basket był w komfortowej sytuacji przed czwartą odsłoną – 73:48. Goście nie poddali się i walczyli, ale nie byli w stanie nic zrobić.

Po 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyli Adrian Kordalski i Damian Tokarski.

MKS Znicz Basket Pruszków – KSK Noteć Inowrocław 89:66 (27:21, 23:18, 23:9, 16:18)