Utalentowana kolarka z Pruszkowa

Pruszków

Urszula Łoś ma 24 lata i mieszka w Pruszkowie. Do czynnego kolarstwa trafiła 11 lat temu. Dwudziestokrotna mistrzyni Polski, wielokrotna rekordzistka i zdobywczyni medali na mistrzostwach Europy.

Urszula zaczynała w Pruszkowskim Towarzystwie Cyklistów, później był GK Żyrardów, a obecnie reprezentuje barwy ALKS „STAL” Grudziądz, czyli jeden z najsilniejszych ośrodków torowego kolarstwa młodzieżowego w Polsce. Specjalizuje się w konkurencjach sprinterskich.

 

W roku 2011 zadebiutowała w reprezentacji Polski. Uczestniczka mistrzostw i pucharu świata. Dwukrotna medalistka mistrzostw Europy. Dwudziestokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka w różnych kategoriach wiekowych. Zawodniczka jest obecnie rekordzistką Polski w konkurencji 500 m ze startu zatrzymanego szczycąc się wynikiem 35,366 sek.

 

W czwartek, 22 marca 2018 roku mistrzyni została przyjęta przez prezydenta miasta Jana Starzyńskiego, który wręczył jej specjalny list gratulacyjny dziękując za godne reprezentowanie Pruszkowa i Polski na arenach sportowych. Podczas spotkania rozmawiano o szczegółach kariery kolarskiej i dalszych planach skierowanych głównie na Olimpiadę w Tokio w 2020 roku. Sportsmenka ofiarowała Prezydentowi kolarską koszulkę z autografem.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.