Udany debiut w pierwszej lidze

Zawodniczki Lidera Pruszków w zaciętym pojedynku pokonały drużynę KS Basket Bydgoszcz 56:51. Na parkiecie w Hali Znicz zainaugurowały występy w 1. Lidze Kobiet.

To nie była łatwa potyczka. Przeciwniczki z Bydgoszczy stanowią zaplecze Artego, drużyny, która w ubiegłym sezonie zajęła drugie miejsce w Tauron Basket Lidze Kobiet. O tym, że potrafią być na boisku groźne, pruszkowianki przekonały się w drugiej kwarcie spotkania, kiedy zespół gości nadrobił ogromną stratę z pierwszej.

Liderki rozpoczęły od dobrej skuteczności w rzutach i spektakularnego rozegrania. Po dziesięciu minutach schodziły na przerwę z wynikiem 19:9. Zawodniczki KS Basket nie mogły odnaleźć się na pruszkowskim parkiecie, a większość posyłanych przez nie piłek odbijała się od obręczy. Do czasu.

Druga kwarta mogła przesądzić o losach meczu, jednak tym razem to Liderki straciły rytm i szybko roztrwoniły dużą przewagę. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 32:31. Trzecia i czwarta kwarta to już zacięta rywalizacja punkt za punkt. Po ostatnim gwizdku, gdy na tablicy wyników pojawiło się 56:51 dla Liderek, w pruszkowskiej hali zapanowała euforia.

Kolejne spotkanie w 1. Lidze Kobiet podopieczne Jacka Rybczyńskiego rozegrają 11 października. Ich rywalem będzie drużyna Politechniki Gdańskiej.