Udana inauguracja Znicza

Zwycięstwem 3:0 rozpoczął sezon 2011/2012 Znicz Pruszków. Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali w I kolejce II ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W ostatnią niedzielę złocisto-krwiści rozegrali pierwszy oficjalny mecz pod wodzą nowego trenera.

Spotkanie zaczęło się od ataków gości. Już w 2. minucie okazję do strzelenia gola miał Tomasz Persona, ale jego uderzenie bardzo ładnie obronił, pozyskany z GLKS Nadarzyn, Piotr Misztal. W odpowiedzi groźny strzał na bramkę gości oddał Grzegorz Wojdyga, ale nie zdołał pokonać bramkarza.

W 27. minucie bramkę próbował zdobyć strzałem głową Artur Januszewski, ale bez powodzenia. 9 minut później doskonałą okazję miał Paweł Bylak, ale przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Bąblem.

Na trzy minuty przed przerwą gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Kamil Witkowski pięknym lobem zza pola karnego pokonał bramkarza KSZO.

Druga połowa to już koncert gry Znicza. W odstępie kilku minut na bramkę Bąbla strzelali m.in. Kamil Witkowski i Grzegorz Wojdyga, ale nieskutecznie. W 61. minucie piłkarze z Ostrowca mogli wyrównać, ale piłka po strzale Dawida Żaka otarła się o poprzeczkę.

Niespełna 5 minut później było już 2:0. Po strzale z rzutu wolnego Przemysława Łudzińskiego piłkę dopadł Arkadiusz Jędrych i najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. W 70. minucie podopieczni Mariusza Pawlaka zdobyli trzecią bramkę – pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Wojdyga i ustalił wynik meczu.

Do końca meczu miejscowi mogli zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki, ale swoich szans nie wykorzystali Paweł Bylak oraz Adam Michalak.

Znicz Pruszków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (1:0)

Znicz: Misztal – Kucharski, Jędrych, Jędrzejczyk, Januszewski – Sztybrych, Kasztelan (24’ Machalski), Kopciński (86’ Michalak), Wojdyga (76’ Majewski) – Witkowski (61’ Łudziński), Bylak

KSZO: Bąbel – Stachurski, Kardas, Skrobisz, Łatkowski – Nagaj, Kanarski (87’ Ulikowski), Mąka, Persona, Żak (83’ Machocki) – Dziadowicz

Sędziował: Leszek Gawron (Mielec)