Udana podróż po zwycięstwo

Tenis Stołowy

Tenisistki z Nadarzyna miło będą wspominać podróż do Łodzi. GLKS pokonał MKS Jedynkę 3:1 i z dorobkiem 10 punktów zajmuje 3. miejsce w rozgrywkach Ekstraligi.

Okazało się, że ponad miesięczna przerwa w rozgrywkach nie rozstroiła nadarzynianek. GLKS kontynuuje dobrą passę i w Łodzi zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu, a piąte w sezonie. Zespół Marcina Kusińskiego przegrał tylko w Bebetto AZS AJD Częstochowa 1:3.

Mecz w Łodzi rozpoczął się po myśli przyjezdnych, jednak w pierwszym secie Marta Smętek miała problemy z Agatą Uchnast. Zawodniczka MKS wygrała do 8, ale szybko została sprowadzona na ziemię. Druga partia to triumf Smętek do 1. Po tym ciosie Uchnast nie była w stanie się podnieść.

Po raz kolejny klasę pokazała Klaudia Kusińska. Zawodniczka GLKS-u szybko uporała się z Magdaleną Frontczak. Rywalka w trzech setach zdobyła tylko 11 punktów. Nadzieję gospodyniom dała Katarzyna Gieryń, która po zaciętym spotkaniu pokonała Annę Wereszczaka 3:2.

W decydującym boju spotkały się Uchnast i Kusińska. Tenisista z Łodzi tylko w pierwszym secie prowadziła wyrównaną walkę, jednak przegrała do 6. W kolejnych dwóch partiach ugrała zaledwie 4 punkty. Po raz kolejny Kusińska poprowadziła GLKS do ligowego zwycięstwa.