Tytuł mistrzowski dla Góraka

Tenis Stołowy

Kolejne medale do swojego bogatego dorobku dopisał Daniel Górak. Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki triumfował w grze podwójnej w mistrzostwach Polski w Wałbrzychu.

„Góra” w parze zaprezentował się z Jakubem Dyjasem. W ćwierćfinale chwilowe rozprężenie mogło źle się skończyć dla reprezentantów Polski. Górak i Dyjas prowadzili już 2:0, jednak Tomasz Lewandowski i Mateusz Gołębiowski doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Góraka i Dyjasa.

W półfinale bez straty seta uporali się z Jakubem Kosowskim oraz Szymonem Malickim. Górak po finałowej rywalizacji mógł wznieść ręce w geście triumfu. Razem z Jakubem Dyjasem sięgnął po złoty medal w grze podwójnej. Srebrem musieli zadowolić się Daniel Bąk i Robert Floras.

Nie udało się Danielowi Górakowi obronić tytułu mistrzowskiego w grze pojedynczej. W półfinale lepszy od zawodnika Bogorii okazał się Tomasz Lewandowski. Górakowi pozostał brązowy medal. Doświadczony tenisista wygrał trzy pojedynki, jednak ćwierćfinałowa rywalizacja z Tomaszem Kotowskim była niezwykle wyczerpująca. Zmęczenie Góraka wykorzystał Lewandowski, który awansował do finału, gdzie pokonał Patryka Chojnowskiego i wywalczył złoto.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.