Turniejowe zmagania Liderek

W ramach przygotowań do nowego sezonu zespół Lidera Pruszków wystąpił w I Memoriale im. Romana Habera w Poznaniu. Drużyna prowadzona przez Jacka Rybczyńskiego wywalczyła trzecią lokatę.

W pierwszym spotkaniu zespół z Pruszkowa spotkał się z Politechniką Gdańską. Od początku na parkiecie trwała zacięta walka. Pierwsza połowa spotkania to rywalizacja „łeb w łeb” – 39:39. Dopiero w trzeciej kwarcie Politechnice udało się odskoczyć na dwa punkty, a w ostatniej odsłonie zespół z Gdańska odjechał Liderkom i zwyciężył 62:53.

Kolejnym rywalem pruszkowskiej ekipy był AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Już w pierwszej kwarcie zespół Jacka Rybczyńskiego wypracował sobie przewagę – 15:11. Jedynie w drugiej odsłonie AZS nie odpuszczał i w efekcie wygrał tę partię jednym punktem. Kolejne dwie kwarty zdecydowanie na korzyść Liderek, które do zwycięstwa poprowadziły Katarzyna Szyller i Marzena Marciniak.

Ostatnim rywalem Liderek była ekipa ENEA AZS Poznań. Pruszkowski zespół lepiej wszedł w mecz, ale w drugiej kwarcie nie obronił przewagi i na półmetku przegrywał 22:23. Kolejna odsłona to popis Liderek, które wygrały różnicą siedmiu punktów i były w komfortowej sytuacji. Dobrą partię rozgrywała Alicja Minczewska, która łącznie rzuciła 17 oczek. W czwartej kwarcie AZS ruszył do ataku i odrobił straty z nawiązką.

Lider – Politechnika Gdańska 53:63 (12:12,17:17, 16:14, 8:19)
AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – Lider 51:65 (11:15, 19:18, 11:16, 10:16)
ENEA AZS Poznań – Lider 54:51 (13:15,10:7, 16:23, 15:6)