Turniej Teqball w Podkowie!

Uncategorized

W najbliższą sobotę w Podkowie Leśnej rozegrany zostanie I otwarty turniej deblowy Teqball w Polsce. Ta widowiskowa i zupełnie nowa dyscyplina pojawiła się w mieście-ogrodzie wraz z pierwszym w kraju stołem do gry.

Stół to Teqballa przypomina nieco stół do gry w ping ponga. Różni się wygiętymi w dół krańcami. Dla kogoś, kto nie zna zasad gry, może wyglądać dziwnie. Na czym polega ten sport? – Teqball to zupełnie nowa dyscyplina, łącząca piłkę nożną oraz ping ponga. Dzięki grze w teqball można rozwijać swoje umiejętności techniczne i koncentrację. Żeby grać wystarczy druga osoba po drugiej stronie stołu – informuje podkowiański urząd miasta.

Teqball nie jest jeszcze szeroko znany, ale staje się coraz popularniejszy m.in. dzięku futbolowym sławom, które grywają i doceniają jego zalety. A wśród nich m.in. Luis Figo czy Neymar.

Jak gra w Teqball wygląda na żywo, będzie można przekonać się już w najbliższą sobotę. – Już 9 czerwca historyczne wydarzenie, I otwarty turniej deblowy w Teqball w Polsce! Zawody odbędą się w Podkowie Leśnej na terenie MOK-u. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne drużyny. Zarejestrować się można w dniu zawodów na miejscu rozgrywek lub telefonicznie u Artura Niedzińskiego – 513 796 877 (koordynator sportu w Podkowie Leśnej). Start zawodów około godziny 13.00. Zapraszajcie znajomych i stwórzmy niezapomniane widowisko! Turniej odbywa się w formule deblowej, więc drużyna to dwóch zawodników! – zaznaczają ogranizatorzy.

Zasady gry deblowej możecie sprawdzić tu:

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.