Trzy razy złoto

Pływanie

Świetny występ Julii Koluch na zimowych mistrzostwach Polski 17 i 18-latków w pływaniu, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Zawodniczka UKS Kapry-Armexim Pruszków zdobyła trzy złote medale. Na podium stawała również Aleksandra Polańska (GOS Raszyn).

Koluch nie zwalnia tempa i nadal pozostawia rywalki w tyle. W większości przypadków muszą oglądać jej plecy, choć na początku rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym Koluch musiała gonić Weronikę Górecką. Jednak sytuacja szybko uległa zmianie i pływaczka pruszkowskiego klubu wygrała z czasem 2:10.47. Koluch triumfowała również na 50 i 100 metrów grzbietem.

Utalentowana pływaczka nie ukrywa, że ciężko trenowała i jechała do Gorzowa z jasnym celem. – Przyznam szczerze, że ostatni okres przygotowujący do mistrzostw Polski był naprawdę bardzo ciężki, a odpuszczenie stosunkowo krótkie. Jechałam z nastawieniem na poprawienie swoich czasów i  walkę o medal. Wiedziałam, że jest to główna impreza, do której ciężko przygotowywałam się z trenerem. Nie sądziłam, że uda mi się zdobyć trzy medale z najcenniejszego kruszcu. Najbardziej zależało mi na 200 metrach grzbietem, więc życiówka poprawiona ponad sekundę i okraszona złotym medalem, w dużym stopniu przyczyniła się do tak dobrej dyspozycji w kolejnych dniach i jeszcze większej mobilizacji – wyjaśnia Julia Koluch, trzykrotna złota medalistka mistrzostw kraju 17 i 18-latków.

Ambicja to cecha, która wyróżnia Koluch. Zawodniczka stawia przed sobą kolejne cele. – Nie ukrywam, że poprzeczkę zawiesiłam naprawdę wysoko, m. in. jest to minimum na mistrzostwa Europy juniorów w Izraelu. Na pewno dam z siebie 100 proc. i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby uzyskać kwalifikację. Dobre rezultaty w stylu grzbietowym na mistrzostwach Polski 17 i 18- latków zapewniły mi wyjazd z kadrą narodową juniorów na wielomecz w Pradze – zdradza Koluch.

W Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowali się również pływacy GOS Raszyn. Najlepiej start w mistrzostwach Polski będzie wspominała Aleksandra Polańska, która wywalczyła trzy medale w stylu dowolnym. Zawodniczka zajęła 2. miejsce na 100 metrów oraz dwukrotnie była trzecia – na 200 i 400 metrów. Z dobrej strony pokazała się również Inez Pogorzelska. Jej najlepszy wynik to 6. lokata na 200 metrów stylem dowolnym.