Trzy punkty na pożegnanie

Piłka Nożna

Tomasz Chałas bohaterem ostatniego meczu sezonu w II lidze. Znicz Pruszków pokonał 3:1 Nadwiślana Góra.

Od początku spotkania obie drużyny były aktywne. Wysiłki Znicza dały efekt w 15. minucie. Mysiak zgrał piłkę głową do Chałasa, który umieścił ją w siatce. To był początek strzelania w wykonania napastnika Znicza w rywalizacji z Nadwiślanem. Goście szukali swojej szansy, jednak brakowało im szczęścia. Dobrze w bramce spisywał się Piotr Misztal, a piłkarze Nadwiślana w dogodnych sytuacji nie wykazywali się skutecznością.

Gospodarze doskonale rozpoczęli drugą część gry. W 52. minucie Jagiełło z lewej strony do Chałasa i było 2:0. Nadwiślan podjął rękawicę i nadal wierzył, że w Pruszkowie uda się wywalczyć punkty. W 62. minucie nadzieje gości przedłużył Musiolik. Na więcej gości nie było stać. Znicz podwyższył wynik meczu w 71. minucie. Rzut karny wykorzystał Chałas, który miał jeszcze kilka okazji, ale nie powiększył swojego dorobku bramkowego.

Znicz Pruszków zakończył sezon na 2. miejscu w II lidze. Do lidera z Mielca żółto-czerwoni stracili pięć punktów. W przyszłym sezonie fani Znicza będą emocjonować się występami swoich ulubieńców w I lidze.

Zwycięstwo z Nadwiślanem było dziesiątym odniesionym przez Dariusza Banasika na własnym stadionie.

Znicz Pruszków – Nadwiślan Góra 3:1 (1:0)
Chałas 15′, 52′, 71′ (k) – Musiolik 62′

Znicz: Misztal (64′ Bigajski) –  Rackiewicz, Jędrych (68′ Bartoszewicz), Mysiak (78′ Janiszewski), Kucharski –  Kaczmarek (69′ Kopciński), Niewulis, Machalski, Banaszewski, Jagiełło –  Chałas.

Nadwiślan: Błąkała – Korneta, Jarosz, Bedronka (57′ Szewczyk), Wójcik –  Piwowarczyk (55′ Musiolik), Margol, Kaszok, Wasiluk (57′ Ogrocki), Ceglarz – Essam (74′ Widuch).