Trzecie zwycięstwo Bogorii

Tenis Stołowy

Wyjazd do Zielonej Góry zakończył się sukcesem dla tenisistów Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Wicemistrzowie Polski zdobyli komplet punktów.

Jako pierwszy do stołu stanął Jakub Kosowski, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. W Zielonej Górze musiał uznać wyższość Lucjana Błaszczyka. Tym razem pierwsze skrzypce w ekipie Bogorii grał Oh Sang Eun. Tenisista z Grodziska doprowadził do remisu. Pierwszy set starcia z Kamilem Nalepą był wyrównany, jednak w kolejnych dwóch Oh kontrolował grę. W trzeciej odsłonie wygrał do 3.

Dobrą robotę wykonał Daniel Górak. Miroslav Horejsi okazał się lepszy w pierwszej partii, jednak kolejny sety padły już łupem gracza z Grodziska. Kropkę nad „i” postawił Oh. Lucjan Błaszczyk dobrze rozpoczął starcie z Koreańczykiem, jednak tym razem gwiazdor ekipy z Zielonej Góry nie był w stanie dowieźć zwycięstwa do końca. Oh nie pozwolił rywalowi na zbyt wiele i zwyciężył 3:1.

Tym samym Bogoria odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Wicemistrz Polski jest wiceliderem Superligi.

Palmiarnia Zielona Góra – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Lucjan Błaszczyk – Jakub Kosowski 3:0 (11:7, 14:12, 11:5)
Kamil Nalepa – Oh Sang Eun 0:3 (10:12, 9:11, 3:11)
Miroslav Horejsi – Daniel Górak 1:3 (11:9, 9:11, 9:11, 8:11)
Lucjan Błaszczyk – Oh Sang Eun 1:3 (11:8, 9:11, 9:11, 8:11)