Trzecie miejsce Znicza Basket

Koszykówka

Koszykarze z Pruszkowa wzięli udział w turnieju Mazovia Cup w Siedlcach. Znicz Basket w spotkaniu o 3. miejsce pokonał gospodarzy 70:62.

Zespół Marka Zapałowskiego rozpoczął zmagania w Mazovia Cup od spotkania z Legią Warszawą. Stołeczny klub mocno wszedł w mecz. Już w pierwszej kwarcie wypracował ośmiopunktową przewagę, a to za sprawą dobrej postawy Grzegorza Kukiełki. Znicz Basket prowadził wyrównaną walkę w drugiej i trzeciej partii, jednak Legia w ostatniej odsłonie przypieczętowała swój triumf –  77:57.

Rywalem Znicza Basket w starciu o 3. miejsce była ekipa SKK Siedlce, która wcześniej przegrała z Rosą Radom. Podopieczni Zapałowskiego szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, której skutecznie bronili. Ekipy nie forsowały tempa w ataku. W trzeciej partii łącznie zdobyły zaledwie 19 punktów. SKK ruszyło do ataków w ostatniej kwarcie, ale było już zbyt późno. Pruszkowska ekipa wygrała 70:62.

W finale Legia pokonała zespół z Radomia 83:53.

Legia Warszawa – Znicz Basket Pruszków 77:57 (20:12, 14:16, 22:18, 21:11)
SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków 62:70 (16:20, 17:18, 6:13, 23:19)