Triumf w Brzegu

Matizol Lider Pruszków bez większych problemów pokonał w meczu wyjazdowym zespół Odry Brzeg.

Obecnie drużyna Lidera na już pewne miejsce w pierwszej szóstce. Jest duże prawdopodobieństwo, że nasze koszykarki zajmą czwarte miejsce w tabeli. Dużo gorzej wiedzie się natomiast zespołowi z Brzegu. W minionym sezonie Odra walczyła w rozgrywkach play-off obecnie znajduje się na przedostatnim miejscu.

Różnica, jaka dzieli oba zespoły mocno uwidoczniła się już w na początku spotkania. Pruszkowianki już w pierwszej odsłonie meczu wyszły na 16-punktowe prowadzenie, które starannie powiększały aż do końca spotkania. Druga kwarta była nieco bardziej wyrównana. Gra odbywała się praktycznie kosz za kosz, jednak to nie pozwoliło brzeżankom na zniwelowanie straty.

Koszykarki Lidera zapewniły sobie zwycięstwo już w trzeciej kwarcie. Dzięki doskonałej dyspozycji Adrianne Ross, Bernice Mosty i Aleksandy Chomać zespół z Pruszkowa wyszedł na 35-punktowe prowadzenie (40:75). W ostatniej odsłonie gry zawodniczki z Brzegu próbowały zniwelować stratę, jednak pruszkowianki walczyły o każdy kosz aż do końcowej syreny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 63:91 dla Liderek

Odra Brzeg – Matizol Lider Pruszków 63:91 (14:30, 12:13, 14:32, 23:16).

Odra Brzeg: Xenia Stewart 15, Monique Alexander 14, Justyna Daniel 13, Ilona Mądra 7, Magdalena Gawrońska 5, Marta Żyłczyńska 5, Aysha Jones 3, Ewelina Buszta 1, Natalia Tajerle 0.

Matizol Lider Pruszków: Adrianne Ross 18, Bernice Mosby 16, Aleksandra Chomać 12, Brittany Denson 8, Magdalena Skorek 7, Mirela Pułtorak 7, Alicja Bednarek 7, Paulina Antczak 6, Katarzyna Cymmer 6, Martyna Koc 2, Jareica Hughes 2