Triumf Znicza Basket

Znicz Basket Pruszków pokonał Kotwicę Kołobrzeg 80:75 w meczu 15. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn.

Mocny początek spotkania okazał się kluczem do zwycięstwa zespołu Marka Zapałowskiego. Po rzucie Stopierzyńskiego gospodarze prowadzili 7:1, ale rywale szybko się pozbierali. Trójka Sulińskiego wyprowadziła Kotwicę na prowadzenie – 9:7, ale ponownie do głosu doszli gracze Znicza Basket. Pierwsza kwarta dla gospodarzy – 22:13.

Druga odsłona niezwykle wyrównana i efektowna. Zawodnicy imponowali skutecznością, w sumie zdobyli 50 punktów. Na półmetku było 47:38. W trzeciej kwarcie do głosu doszła Kotwica, która zmniejszyła straty i na pół minut przed końcem prowadziła 57:56. W ostatnich sekundach z linii rzutów wolnych trafił Cechniak – 57:57. O wszystkim miała decydować czwarta kwarta. Lepiej trudy meczu zniósł Znicz Basket, który zanotował szóstą wygraną w sezonie.

W rundzie jesiennej zespół Marka Zapałowskiego w 15 spotkaniach zdobył 21 punktów. Kolejny mecz Znicz Basket rozegra 7 stycznia o 17.30 w Łańcucie z Max Elektro Sokół.

MKS Znicz Basket Pruszków – Kotwica Kołobrzeg 80:75 (22:13, 25:25, 10:19, 23:18)