Triumf po dogrywce

Koszykówka

Emocje w Pruszkowie. W 29. kolejce I ligi koszykówki Znicz Basket pokonał Spójnię Stargard 87:83. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W najważniejszym momencie sezonu zespół Marka Zapałowskiego nie zawiódł. Koszykarze z Pruszkowa wygrali trzecie spotkanie z rzędu i powiększyli przewagę nad drużynami, którym przyjdzie walczyć w fazie play-out.

Spotkanie ze Spójnią zaczęło się do myśli gospodarzy. Znicz Basket dominował i wydawało się, że gładko wygra. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem pruszkowian 24:7. Jednak w kolejnych odsłonach ton grze nadali goście, którzy stopniowo odrabiali straty. Na minutę przed końcem za trzy trafił Raczyński i Spójnia prowadziła 79:75. Trzy sekundy przed syreną wyrównał Ornoch. W dogrywce gospodarze nie pozwolili gościom rozwinąć skrzydeł i wygrali 87:83.

Najwięcej punktów dla Znicza Basket zdobył Mikołaj Stopierzyński – 19.

MKS Znicz Basket Pruszków – Spójnia Stargard 87:83 (24:7, 20:27, 17:22, 18:23, d:8:4)