Triumf Niemców w Grodzisku

Tenis Stołowy

FC Saarbrucken zdobyło Grodzisk Mazowiecki. W 2. kolejce Ligi Mistrzów tenisa stołowego niemiecka drużyna pokonała 3:0 miejscową Bogorię.

Oba zespoły walczyły o 1. miejsce w grupie C. Na początek rozgrywek Ligi Mistrzów Bogoria i Saarbrucken wygrały swoje spotkania po 3:0. Grodziszczanie mieli przewagę własnego terenu, ale okazało się, że dla Niemców nie ma to żadnego znaczenia.

Najbardziej wyrównane było pierwsze starcie, w którym spotkali się Gao Ning i Patrick Baum. Reprezentant Singapuru przegrał pierwszą odsłonę i wygrał dwie kolejne, co postawiło pod ścianą zawodnika Saarbrucken. Baum wyszedł cało z opresji. W czwartym i piątym secie Ning miał niewiele do powiedzenia.

Patrick Franziska potwierdził swój kunszt. Panagiotis Gionis tylko w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę z gwiazdą niemieckiego tenisa stołowego – 10:12. Z czasem przewaga Franziski rosła i rywalizacja zakończyła się jego zwycięstwem 3:0. Starcie Daniela Góraka z Tiago Apolonią niezwykle zacięte. Obaj walczyli o każdą piłkę. W 3 z 4 setów wynik rozstrzygał się na przewagi, jednak skuteczniejszy Portugalczyk, który wygrał 3:1.

W drugim spotkaniu grupy C Hennebont wygrało z TTC Ostrava 2016.

Kolejnym rywalem Bogorii będzie Hennebont. Mecz odbędzie się 4 listopada we Francji.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – FC Saarbrucken 0:3
Ning – Baum 2:3 (9:11, 11:5, 11:2, 7:11, 5:11)
Gionis – Franziska 0:3 (10:12, 9:11, 6:11)
Górak – Apolonia 1:3 (12:14, 10:12, 11:9, 10:12)