Triumf kolarzy z Grodziska Mazowieckiego

Region

Kolarze z grodziskiego klubu GKK Opty-Mazowsze zdobyli złoto w mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich w kategorii junior młodszy.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym odbyły się 29 i 30 grudnia ubiegłego roku na pruszkowskim welodromie BGŻ BNP Paribas Arena. Udział w nich wzięli także kolarze z klubu GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki w składzie: Mateusz Pomaski, Jan Kwiatkowski, Bartosz Winiarski oraz Bartosz Kucharski. Zawodnicy wystartowali w konkurencjach scratch i madison w kategorii junior młodszy.

Tym razem duet z Grodziska Mazowieckiego okazał się być najlepszy. Mateusz Pomaski wraz z Janem Kwiatkowskim wywalczyli złoto w konkurencji madison, czyli wyścigu amerykańskim. Startują w nim drużyny składające się z dwóch zawodników. W danym momencie wyścigu uczestniczy tylko jeden zawodnik, drugi odpoczywa jadąc wolniej w górnej części toru. Zmiana między nimi następuje poprzez „wypchnięcie” wchodzącego na zmianę przez schodzącego.

Niestety grodziszczanie nie odnieśli sukcesu w scratchu. W finale Kwiatkowski był ósmy, Winiarski trzynasty, Pomaski dziewiętnasty, a Kucharski odpadł w eliminacjach.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.