Treningi czas zacząć

Pruszków

Piłkarze Znicza Pruszków rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Podopiecznych Dariusza Banasika czeka dużo pracy.

Zawodnicy stopniowo będą budować wysoką dyspozycję, aby w rundzie wiosennej walczyć o awans do I ligi. – Pierwszy tydzień treningów traktujemy jako wprowadzenie. Skupiamy się na testach szybkościowych oraz wytrzymałościowych. Następnie przejdziemy do treningów dwufazowych – wyjaśnia Dariusz Banasik, trener Znicza Pruszków.

W lutym piłkarze Znicza udadzą się na zgrupowanie, gdzie będą szlifowali formę i pracowali nad nowymi rozwiązaniami taktycznymi. Nie zabraknie również spotkań sparingowych. – Zaplanowaliśmy 10 meczów. Zmierzymy się z ekipami z I, II i III ligi. Wśród naszych rywali są ekipy GKS Bełchatów, Stomilu Olsztyn czy Wisły Płock – mówi szkoleniowiec Znicza.

Trzon drużyny został utrzymany. Klub przedłużył umowy z Andrzejem Niewulisem, Arkadiuszem Jędrychem i Patrykiem Kubickim. Z zespołem pożegnał się Adam Dobosz. Niewykluczone, że w Zniczu pojawią się nowe twarze. – Rozmawiamy z dwoma zawodnikami i liczymy, że znajdą się w naszej drużynie. Nie będziemy robili takiej rewolucji jak latem. Chcemy utrzymać trzon drużyny i wzmocnić skład przed rundą wiosenną – tłumaczy Banasik.

Piłkarze Znicza na ligowe boiska wrócą na początku marca. W pierwszym wiosennym spotkaniu zmierzą się w Mielcu ze Stalą. Celem pruszkowskiej drużyny jest walka o awans do I ligi. Na półmetku rozgrywek Znicz plasuje się na 4. pozycji i do Rakowa Częstochowa, który jest trzeci w tabeli traci cztery punkty.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.