Trener grodziskiej Sparty pomoże kadrze

Łyżwiarstwo

Twórca sukcesów grodziskich łyżwiarzy i wrotkarzy Sławomir Chmura będzie pełnił obowiązki trenera reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Ogromne zaangażowanie i ciężka praca Chmury w Grodzisku wydała owoce. W Sparcie nie brakuje wyróżniających się młodych zawodników, którzy świetnie radzą sobie na łyżwach i wrotkach. Marta Dobrowolska, Amelia Steć czy Maria Dobosz – to medalistki ostatnich mistrzostw kraju w Tomaszowie Lubelskim. W najbliższym czasie zdolna młodzież będzie musiała sobie radzić bez trenera Chmury.

W maju poważnemu wypadkowi uległ trener męskiej reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim Witold Mazur. Szkoleniowiec stopniowo dochodzi do siebie, ale nie może jeszcze pełnić swoich obowiązków. Tymczasowo zastąpi go Sławomir Chmura. – Witold Mazur nie może przez kilka tygodni pełnić roli trenera, poprosił mnie żebym zastąpił go na zgrupowaniu w czerwcu – mówi nam Sławomir Chmura. – Witkowi zawdzięczam bardzo wiele w swojej karierze sportowej. Chciałbym mu pomóc aby miał czas dojść do siebie po tragicznym wypadku – dodaje.

Za kilka dni szkoleniowiec uda się z biało-czerwonymi na obóz. – Jadę z kadrą olimpijską do Francji na obóz wysokogórski w dniach 12-28 czerwca. W grupie olimpijskiej są Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Luiza Złotkowska, Adrian Wielgat i Marcin Bachanek – przedstawia Chmura.

Co ze Spartą? – Treningi klubowe będą prowadzone przez trenerów Martę Szczepańską i Sebastiana Puławskiego. W czerwcu zajęcia na torze potrwają do końca roku szkolnego – tłumaczy trener.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.