Tour de Pologne – Start w Pruszkowie

Region

68. Tour de Pologne rozpocznie się w tym roku w Pruszkowie. Pierwszy etap największego polskiego wyścigu kolarskiego wystartuje 31 lipca z naszego miasta.

Umowę w sprawie organizacji startu do pierwszego etapu podpisali we wtorek 22 lutego w Dworze Potulickich w Pruszkowie prezydent miasta Jan Starzyński, wiceprezydent Andrzej Królikowski, skarbnik Pruszkowa Lidia Sadowska-Mucha i Czesław Lang, szef firmy Lang Team, organizatora wyścigu Tour de Pologne.

Podczas uroczystości podpisania umowy Czesław Lang podkreślił związki kolarstwa z Pruszkowem. Także prezydent Starzyński odwołał się do pruszkowskich tradycji sportowych, wśród których kolarstwo już zaznaczyło swoje miejsce.

W ubiegłym roku kolarze biorący udział w Tour de Pologne przejechali przez Pruszków podczas pierwszego etapu z Sochaczewa do Warszawy. W tym roku kolarze wystartują do pierwszego etapu z Pruszkowa. Będzie on liczył 100 km i zakończy się w Warszawie

Od 2011 r. Tour de Pologne należy do elitarnego grona wyścigów World Tour. Zaledwie 13 największych etapówek na świecie, jak Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a España znalazło się w tym gronie. Przynależność do World Tour to nie tylko prestiż dla samego Tour de Pologne, ale i gwarancja, że zjadą do nas najlepsze ekipy i najlepsi kolarze. – W tym roku do Polski przyjedzie najlepszych 18 zespołów na świecie. Jako organizator mamy także prawo zaprosić pięć dodatkowych ekip. Na pewno wystartuje reprezentacja Polski, a kolejne cztery tzw. dzikie karty przyznamy zespołom, które przyślą do nas najlepszych kolarzy – zapowiedział Czesław Lang.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.