Tenisistka z Raszyna zwyciężczynią juniorskiego Wimbledonu

Uncategorized

Wszyscy fascynowaliśmy się finałowymi meczami piłkarskich mistrzostw świata, gdy w tym samym czasie Iga Świątek z Raszyna zdobywała trofeum juniorskiego Wimbledonu.

Miłośnicy tenisa ziemnego wiedzą, że Wimbledon to jedna z ważniejszych wielkoszlemowych imprez w kalendarzu zawodów. Na kortach obok doświadczonych i utytułowanych tenisistów walczą również juniorzy w dedykowanym sobie turnieju.

Na kortach można było podziwiać mieszkankę Raszyna – Igę Świątek. Co więcej Iga nie tylko może pochwalić się udziałem w wielkoszlemowej imprezie. Polka wygrała całe zawody! Tym samym 17-latka wywalczyła drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Jak Iga radziła sobie w całym turnieju? Pierwsze starcie z Amerykanką Whitney Osuigwe zakończyło się wynikiem 2:6, 6:3, 6:3 dla Polki. Później Świątek szybko rozprawiła się ze Szwajcarką Simoną Waltert 6:1, 7:6. Z meczu na mecz rozgrywki stawały się coraz łatwiejsze dla Polski. W trzeciej rundzie rywalką Igi Świątek była Francuzka Clara Burel. Mecz dla Polki okazał się „spacerkiem”, ponieważ Iga wygrała 6:1, 6:1. Brytyjka Emma Raducanu również nie była dla Świątek trudnym rywalem. Polka oddała rywalce tylko jednego gema, a mecz zakończył się 6:0, 6:1.

Półfinał nie był już tak łatwy. Zwłaszcza, że Chinka Xinyu Wang okazała się trudnym rywalem. Mecz był niezwykle zacięty, ale Wang musiała uznać wyższość Polki. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 7:6 dla Świątek i tym samym dał jej awans do finału.

W finale Iga zmierzyła się ze Szwajcarką Leonie Kung. Początek spotkania przebiegał pod dyktando Polki, ale przyprowadzeniu 5:2 pojawił się kryzys. Szwajcarka „odrobiła” stratę dwóch gemów i doprowadziła do wyniku 5:4, ale w kolejnej wymianie to Świątek triumfowała, zwyciężając jednocześnie w pierwszym secie 6:4. Kolejny set dla Polki również nie był łatwy. Kung walczyła zaciekle o każdą piłkę. Mimo tego to Iga odniosła triumf w drugim secie wygrywając go 6:2 i tym samym zdobywając zwycięstwo w całym turnieju.

Pierwszy wielkoszlemowy tytuł Polka zdobyła w czerwcu podczas rozgrywek French Open na kortach Roland Garos. Tam w grze podwójnej występując w parze z Amerykanką Caty McNally pokonała w finale parę Japonek: Yuki Naito i Naho Sato 6:2, 7:5.