Szykują się do startu

Lekkoatletyka

9 kwietnia miłośnicy aktywnego stylu życia będą mogli wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim. Organizatorzy zakładają, że na starcie może pojawić się nawet 600 zawodników. Trwają zapisy, więc każdy może spróbować swoich sił!

Pierwszy Ogólnopolski Bieg Raszyński odbył się w 2010 roku. Impreza stanowiła swego rodzaju odpowiedź na stale rosnącą popularność biegania. Bieg Raszyński szybko zyskał renomę wśród miłośników aktywności ruchowej. – W kolejnych latach zawody zdobywały coraz to większą rangę, a nagrody rosły w siłę. Pozyskiwaliśmy nowych sponsorów, którzy przekazywali nagrody na nasz bieg. W tej chwili Bieg Raszyński ma ogólnopolski zasięg. Uczestniczą w nim zawodnicy z kraju i z zagranicy – przedstawia nam Janusz Górka, dyrektor biegu.

Organizatorzy robią wszystko, aby impreza stała na wysokim poziomie. Nie tylko sportowym. – Trasa biegu posiada atest PZLA. Przebiega uliczkami Raszyna. Do pokonania są trzy pętle po około 3.33 km W centrum imprezy biegowej odbędzie się rozgrzewka oraz masaże zawodników. Co roku biegaczom towarzyszą grupy kibiców, które biorą udział w specjalnie zorganizowanym dla nich konkursie na najlepszy doping. Do wygrania dla najlepszej grupy kibiców jest 1000 zł oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. Od kilku lat pół godziny przez Biegiem Raszyńskim startuje specjalna kategoria dla mieszkańców gminy Raszyn uprawiających nordic walking. Cieszy się ona popularnością wśród mieszkańców, ponieważ do zdobycia są ciekawe nagrody rzeczowe –  prezentuje Górka.

Tegoroczny Ogólnopolski Bieg Raszyński odbędzie się 9 kwietnia o godz. 11.00. Opłata startowa wynosi 55 zł. Każdy zawodnik otrzymuje koszulkę, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny. Zapisy prowadzone są tu

Patronat medialny nad VIII Ogólnopolskim Biegiem Raszyńskim objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.