Szlagier na remis

Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe w hicie 22. kolejki II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1. Drużyna z Pruszkowa wraca do gry o I ligę.

Nie udał się gospodarzom rewanż za jesienną porażkę 1:2, kiedy to ekipę Świtu pogrążył dwoma trafieniami Kacper Tatara. Remis z liderem na jego stadionie to zawsze dobry wynik dla ekipy przyjezdnych.

Mecz od początku był bardzo wyrównany i szybki, ale żadna z drużyn nie wypracowała sobie znaczącej przewagi. Jednak w 43. minucie z bramki cieszyli się gospodarze. Z rzutu wolnego z 18. metrów bramkę płaskim mierzonym strzałem zdobył Dariusz Zjawiński, który wykorzystał złe ustawienie Wojciecha Małeckiego. Do przerwy Świt prowadził 1:0.

Na drugie 45 minut Znicz wyszedł zdeterminowany, aby odrobić straty i w 60. minucie udało mu się wyrównać. W polu karnym przewrócił się Marcin Rackiewicz, a sędzia Andrzej Meler podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Tomasz Feliksiak.

Przez ostatnie pół godziny żadnej z drużyn nie udało się strzelić zwycięskiego gola i mecz zakończył się remisem 1:1.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 1:1 (1:0)