Szkło nie pękło

Koszykówka

Miasto Szkła Krosno po raz kolejny w tym sezonie lepsze od Znicza Basket Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego przegrali 59:70.

Zespół z Krosna to bezapelacyjny lider rozgrywek I ligi, który doznał tylko jednej porażki. Znicz Basket był bezradny wobec gości. Mimo, że pruszkowska ekipa doskonale spisuje się na własnym parkiecie to nie potrafiła znaleźć recepty na mocnego rywala.

Znicz Basket u siebie jest niezwykle skuteczny. Pierwsza kwarta rywalizacji z przyjezdnymi wskazywała na to, że Miasto Szkła musi przygotować się na ciężki bój. Gospodarze grali twardo i zdecydowanie. Co najważniejsze nie przestraszyli się rywala. Podjęli rękawicę i robili wszystko, aby wypracować przewagę, jednak pierwsza kwarta zakończyła się remisem – po 18.

W drugiej odsłonie goście wyraźnie odjechali. Wygrali różnicą 11 punktów i mogli kontrolować przebieg gry. Ton grze drużyny z Krosna nadawali Dariusz Oczkowicz i Jakub Dłuski. W trzeciej kwarcie drużyna z Pruszkowa zmniejszyła stratę do przyjezdnych. Przez trzy ostatnie minuty punktowali tylko gospodarze. Tym samym Znicz Basket przegrywał już tylko 47:52.

W ostatniej kwarcie kropkę nad „i” postawili przyjezdni. Miasto Szkła powiększyło przewagę do jedenastu punktów i zapisało na swoim koncie 23 zwycięstwo w sezonie.

Najwięcej punktów w ekipie Znicza Basket zdobył Patryk Przyborowski – 15. Ekipa z Pruszkowa zajmuje 6. miejsce w tabeli I ligi.

Znicz Basket Pruszków – Miasto Szkła Krosno 59:70 (18:18, 10:21, 19:13, 12:18)