Szczęśliwy powrót z Pabianic

Koszykarki Lidera Pruszków zapisały na swoim koncie pierwszą wygraną w sezonie. Zespół Jacka Rybczyńskiego na wyjeździe pokonał Grot Mobilis Pabianice 54:52.

Gospodynie chciały udanie rozpocząć rozgrywki, gdyż w poprzedniej kolejce pauzowały. Z kolei Liderki na inaugurację uległy SMS PZKosz Łomianki 49:51. Grot rozpoczął mecz zdecydowanie i szybko wyszedł na prowadzenie – 11:2. Liderki mogły przecierać oczy ze zdumienia, a trener Rybczyński starał się zmobilizować zespół. Przyjezdne popełniały sporo błędy, raziły nieskutecznością. W końcu drużyna z Pabianic postanowiła wziąć przykład z rywala i miała problemy z celnością. Wykorzystały to koszykarki z Pruszkowa, które zmniejszyły straty – 13:18.

W drugiej kwarcie oba zespoły zdobyły zaledwie… 13 punktów. Najważniejsze, że Liderki zmniejszyły straty do dwóch punktów – 21:23. Trzecia odsłona to koncert gry przyjezdnych. Fantastyczne zawody rozgrywały Alicja Minczewska i Marzena Marciniak, które wyprowadziły Liderki na prowadzenie – 39:29.

Czwarta kwarta to pogoń ekipy z Pabianic. Po rzucie Dzierbickiej było 42:44, chwilę później Liderki odskoczyły na sześć punktów. Jednak końcówka była niezwykle zacięta. Na siedem sekund przed końcem zwycięstwo przyjezdnym dała Kowalska.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej ekipy zdobyła Marzena Marciniak – 20.

Grot Mobilis Pabianice – PTS Lider Pruszków 52:54 (18:13, 5:8, 8:18, 21:15)