Szabliści walczyli o puchar

Sporty Walki

I Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego o Puchar MPM w szabli stały pod znakiem zaciętej rywalizacji młodych adeptów, a także licznych atrakcji. Nie zabrakło pokazów szermierki historycznej oraz walk na florety i szpady.

Na starcie pojawiło się 54 zawodników i zawodniczek, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Organizatorzy dali możliwość sprawdzenia się również dzieciom stawiającym pierwsze kroki w swojej przygodzie z szablą. W turnieju I Krok Szermierczy wzięło udział pięciu zawodników. Triumfował najmłodszy w stawce Dominik Piziorski z rocznika 2008, który trenuje w Grodziskim Klubie Szermierczym. 

I Otwarte Mistrzostwa Grodziska to rywalizacja zawodników o dłuższym stażu. W zmaganiach wzięły udział kluby z całej Polski. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn, która pokonała w finale Maję Karlicką z Grodziskiego Klubu Szermierczego. W kategorii junior młodszy zwyciężyła Aleksandra Romańczyk z UKS Riposta Olsztyn. Reprezentująca barwy Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Zuzanna Cieślar najlepsza wśród juniorek.

Do rywalizacji w szabli chłopców w kategorii dzieci stanęło 11 zawodników. Z wygranej cieszył się Oskar Kusak z UKS Hajdczek Olsztyn. Silnie obsadzona była kategoria junior młodszy wśród chłopców. O zwycięstwo rywalizowało aż 23 zawodników. Triumfował Jakub Broniszewski z MUKS Victor przed Franciszkiem Nowakiem z AZS AWF Warszawa. Na trzecim stopniu podium Jan Ignasiak (Grodziski Klub Szermierczy) oraz Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn). W kategorii juniorów najlepszy okazał się zawodnik AZS-u AWF Warszawa Michał Batogowski.

Jedni ściskali kciuki za swoich kolegów, a inni mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Na kibiców czekała strefa szermierki rodzinnej. Można było podziwiać wernisaż malarstwa Jerzego Pawłowskiego, a także pokaz walk na florety i szpady.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.