Świt zbyt mocny, Znicz poza PP

Znicz Pruszków poza Pucharem Polski. Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał żółto-czerwonych 2:1.

Pruszkowską drużynę do sezonu przygotowywał Ariel Jakubowski, który formalnie pełni rolę drugiego trenera. W spotkaniu ze Świtem żółto-czerwonych poprowadził Andrzej Prawda.

Losy rywalizacji ważyły się do samego końca. Świt prowadził po bramce Rafała Maciejewskiego w 71. minucie. Znicz chciał pozostać w grze o awans i dążył do wyrównania. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na Mateusza Prusa, jednak w ostatnich minutach Paweł Pskit wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Machalski.

Gospodarze byli podrażnieni i ruszyli do przodu. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W doliczonym czasie gry Karol Drwęcki dał Świtowi awans do I rundy Pucharu Polski.

W rywalizacji z zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego w żółto-czerwonych barwach debiutowali Rafał Zembrowski i Mateusz Długołęcki.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)
Maciejewski 71′, Drwęcki 90′ – Machalski 90′ (k)