Świetna jazda braci Pełka

Region

Na gostyńskim kartodromie odbyły się zawody o puchar prezesa Automobilklubu Leszczyńskiego. Brali w nich udział także młodzi zawodnicy z Komorowa – Oliwer i Mateusz Pełka. Bracia zaprezentowali wysoką formę i wywalczyli miejsca na podium.

Zawody odbyły się w miniony weekend. Zaraz po przybyciu na miejsce, zawodnicy wraz z teamem Jastrzębski Racing pracowali nad najlepszymi ustawieniami kartów. Ich starania dały wynik już podczas sobotnich wyścigów. Oliwier w trakcie czasówki osiągnął najlepszy czas okrążenia, zdobywając tym samym pole position. W kolejnych dwóch biegach nie oddał prowadzenia i dzień ukończył z trzykrotnym pierwszym miejscem. Mateusz trening oficjalny zaliczył z czwartym rezultatem, ale już podczas pierwszego finału awansował „oczko” w górę utrzymując to miejsce, także w trakcie następnego wyścigu.

Niedzielne zmagania rozpoczął trzeci finał pucharu. Oliwier na mecie zjawił się z delikatnym spadkiem, bo na drugiej pozycji. Mateusz z kolei ponownie awansował, kończąc bieg również jako drugi. Ostatni wyścig BABY Roka był popisem umiejętności Oliwiera. Zawodnik szybko wrócił na pozycję lidera, kończąc wyścig na pierwszym miejscu, z aż 7-sekundową przewagą nad resztą stawki. Z kolei Mateusz (JUNIOR Rok)  jechał pewnie i dynamicznie, nie dając możliwości zagrożenia swojej pozycji. Czwarty finał ukończył z druga pozycją, zajmując również drugą lokatę w generalnej klasyfikacji pucharu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.