Światowy Dzień Sportu!

Ważny Dzień

6 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sportu. Jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie, pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także i psychiczną oraz kształtuje charakter. Zatem jeśli jeszcze nie trenujesz, to dziś jest dobry dzień żeby zacząć!

Siłownia, basen, bieganie, skok w dal, fitness, sztuki walki – nie ważne jaki sport uprawiacie, ważne, że trenujecie. Sport daje nam o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Oprócz zdrowia i kondycji poprawia nasz nastrój. Może to niektórych dziwić, ale osoby, które nawet po ciężkim dniu w pracy wybierają się np. na siłownię i choć trochę się poruszają mają więcej energii, lepszy humor, podnoszą swoją samoocenę. Ale na szczęście ta świadomość dobrych skutków wysiłku fizycznego jest coraz większa.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Sportu, to doskonała okazja, żeby podkreślić jak jest on ważny w naszym życiu. A dokładniej przedłuża nasze życie. Sport hamuje rozwój wielu chorób – obniża poziom cukru we krwi, reguluję przemianę materii, obniża ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych, zapobiega osteoporozie i długo by jeszcze wymieniać… Poprzez ruch polepsza się też nasza wydajność umysłowa, a poprzez wysiłek rozładowujemy złe emocje.

Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Jeśli zaczniemy przesadzać z ilością ćwiczeń lub ich intensywnością możemy zrobić więcej złego niż dobrego. Miejmy też świadomość, że większość osób ćwiczy rekreacyjnie i bicie rekordów zostawmy zawodowcom. Każdy organizm jest indywidualny i nie wszyscy muszą podnosić 100 kg na siłowni. Jeśli lubisz jazdę na rowerze, jogę, albo taniec to bardzo dobrze! Te aktywności są jak najbardziej sportowym wysiłkiem!

W komentarzach pochwalcie się jakie dyscypliny sportu uprawiacie i co takiego one Wam dały. Podzielcie się swoim zdaniem z innymi, być może zarazicie kogoś sportowym bakcylem.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.