Światowa czołówka na starcie

Kolarstwo Torowe

Godziny dzielą nas od rozpoczęcia Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Już 3 listopada tor BGŻ BNP Paribas Arena będzie pełny sportowych emocji z gwiazdami dyscypliny w roli głównej.

Szykuje się impreza najwyższej rangi, która od organizatorów wymagała wielu przygotowań. – W Pruszkowie nastąpi inauguracja tegorocznej edycji Pucharu Świata. Później odbędą się zawody w Manchesterze. To pierwsza tak duża impreza od wielu lat w Polsce. Cały związek podjął się organizacji tego zadania i mam nadzieję, że wyjdzie nam to bardzo dobrze. Międzynarodowa Unia Kolarska pozytywnie ocenia naszą pracę. Warto dodać, że to także test przed mistrzostwami świata 2019, które będziemy organizować – mówi nam Cyryl Szweda z Polskiego Związku Kolarskiego.

Przez trzy dni na pruszkowskim torze zaprezentują się gwiazdy światowego kolarstwa torowego. Theo Bos, Maximilian Levy, Lucas Liss, Simona Krupeckaite czy Kirsten Wild to utytułowani zawodnicy, którzy będą walczyć o zwycięstwo. Łącznie do udziału w Pucharze Świata zgłosiło się ponad 300 kolarzy. – Ci, którzy nie oglądali kolarstwa torowego muszą przekonać się na własnej skórze jakie są to emocje. To zupełnie coś innego niż oglądanie zawodów w telewizji. Ta prędkość, hałas, tumult tworzą niesamowite wrażenia, ciarki pojawiają się na skórze. Mamy też komu kibicować, bo nasi zawodnicy to światowa czołówka. Warto przyjść w dniach 3-5 listopada na tor w Pruszkowie – zachęca Cyryl Szweda.

Przez trzy dni pruszkowski welodrom będzie żył. Oczy całego kolarskiego świata będą zwrócone na arenę przy ul. Andrzeja. – Chcemy przybliżyć kibicom kolarstwa jego torową odmianę i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. W związku z tym zostały poczynione kroki, aby rozmawiać z TVP, która pokaże obszernie Puchar Świata. Cała sobota i niedziela, blisko 18 godzin transmisji na żywo. To szansa dla kibiców, którzy nie będą mogli być w Pruszkowie, aby zobaczyć kolarstwo torowe w najlepszym wymiarze. Mam nadzieję, że wszystkim się spodoba, bo to bardzo widowiskowa dyscyplina – podaje przedstawiciel Polskiego Związku Kolarskiego.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.