Świątek w drugiej rundzie Roland-Garros

Tenis

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland-Garros we Francji. Jej najbliższą rywalką będzie Chinka Qiang Wang, która zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA.

Tenisistka z Raszyna dobrze rozpoczęła turniej. Jej starcie z Francuzką Seleną Janicevic trwało 59 minut. Początek spotkania był bardzo pomyślny dla Polki, która szybko wyszła na prowadzenie w gemach na 4:1. Gdy wszystko wskazywało na to, że Iga pewnie wygra przyszło załamanie. Francuzka w dwóch kolejnych gemach dosłownie rozgromiła Świątek doprowadzając do wyniku 4:3. Na szczęście Iga w porę się pozbierała i całego seta wygrała 6:3.

Kolejna odsłona meczu była prowadzona pod dyktando Igi, która w tej partii spotkania praktycznie nie dała „dojść do słowa” Janicevic. Drugi set zakończył się wynikiem 6:0 dla Świątek i dał jej awans do drugiej rundy turnieju.

W najbliższym starciu (w czwartek 30 maja godz. 11.00) rywalką Świątek będzie Chinka Qiang Wang, która zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA. Wang ma za sobą nieco dłuższy i trudniejszy mecz ze swoją rodaczką Saisai Zheng. Spotkanie trwało 1,3 h i zakończyło się wynikiem 6:1, 7:5 dla Wang.

Przypomnijmy, że korty Roland Garros dla Igi Świątek są sprzyjające. W poprzedniej edycji French Open w singlu dotarła do półfinału, a w deblu, gdzie grała w parze z Amerykanką Caty McNally triumfowała. Jest jednak pewna różnica. Wtedy Iga grała w turnieju juniorskim, teraz ma swój debiut w rozgrywkach seniorów.