Świątek i Kubot odpadają w drugiej rundzie

Tenis

Para polskich tenisistów, Iga Świątek i Łukasz Kubot, kończy zmagania w drugiej rundzie Australian Open. W mikście musieli uznać wyższość rozstawionych z numerem trzy Czeszki Barbory Krejcikovej i Amerykanina Rajeeva Rama.

Mecz rozegrany został we wtorek nad ranem czasu polskiego. Gdyby ułożył się po myśli naszych tenisistów, Iga Świątek i Łukasz Kubot mogliby szykować się do ćwierćfinału. Plany pokrzyżował im jednak duet czesko-amerykański. Starcie z Krejcikovą i Ramem zakończyło się wynikiem 3:6, 6:4, 5-10.

To i tak bardzo udany występ polskiej pary. Iga Świątek i Łukasz Kubot po raz pierwszy wystąpili razem na turnieju wielkoszlemowym. Dla 17-letniej tenisistki z Raszyna był to debiut w seniorskich zawodach tej rangi. W singlu również udało jej się dotrzeć do drugiej rundy, pokonując w eliminacjach trzy rywalki, a w pierwszej rundzie notowaną wyżej Rumunkę Anę Bogdan.

Dla Igi Świątek to koniec występów w tegorocznym Australian Open, ale sportsmenka zapowiada powrót na australijskie korty już za rok.

 

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.