Sukcesy młodych siatkarek z Nadarzyna

Siatkówka

W nadarzyńskim gimnazjum im. Św. Jana Pawła II stawiają na sport. W klasach sportowych dużą uwagę przykłada się do piłki nożnej oraz siatkówki. Najbardziej utalentowani zawodnicy mogą szlifować swoje umiejętności w klubie GLKS Nadarzyn.

16 stycznia w Nadarzynie rozegrano turniej siatkówki dla szkół gimnazjalnych. Wzięły w nim udział placówki z Gmin Stowarzyszenia zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Rozgrywka o triumf okazała się wewnętrzną sprawą uczennic z Nadarzyna. W finale znalazły się zespoły z klasy I i II, jednak zwycięstwo przypadło młodszym siatkarkom. W pokonanym polu zostały drużyny z Leszna, Błonia, Brwinowa, Podkowy Leśnej, Michałowic i Milanówka. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Klaudii Kłapkowskiej z Nadarzyn I. 

GLKS Nadarzyn, Beta Błonie, LTS Legionovia, Wrzos Międzyborów, Krótka Mysiadło, Sparta Nowy Dwór Maz., SMS Warszawa, Praska 30, MOS Wola Warszawa oraz UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki rywalizowały o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego w turnieju dwójek i trójek. 

W zmaganiach dwójek do walki stanęły 24 zespoły, w tym cztery ekipy z Nadarzyna. Na 5. miejscu uplasowały się Wiktoria Zantonowicz, Anna Wrońska, Maja Krzemińska, które w decydującym spotkaniu pokonały swoje koleżanki – Antonię Dośpiał, Wiktorię Leśniewicz i Amandę Chrostek.

Bezapelacyjny triumf w kategorii trójek odniósł zespół TERM 2000 GLKS Nadarzyn. W grupie młode siatkarki okazały się najlepsze. Kolejne spotkania również kończyły się wyraźnymi triumfami. W meczu półfinałowym nadarzynianki zdominowały Spartę Grodzisk Mazowiecki –  21:9. GLKS grający w składzie: Kinga Wrońska, Julia Kielak, Julia Brzeczkowska oraz Julia Głodek był nie do zatrzymania. W finale siatkarki z Nadarzyna nie pozostawiły żadnych złudzeń drużynie MOSu Warszawa. Wygrały zdecydowanie – 21:10.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.