Sukcesy koszykarzy z Komorowa

Koszykówka

To był znakomity sezon dla zawodników UKS Komorów. Koszykarze wygrali Puchar Województwa, zdobyli brąz w trzeciej lidze, a także zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach Mazowsza do lat 20.

Świetna praca z młodzieżą w komorowskim klubie od jakiegoś czasu przekładała się na sukcesy w juniorskich turniejach i zawodach. Gracze wychowani w UKS powoli jednak wchodzą do dorosłej koszykówki i tam również osiągają pierwsze sukcesy. Dzięki umowie szkoleniowej między komorowskim klubem a Zniczem Basket Pruszków najzdolniejsi juniorzy mogli trenować z pierwszą drużyną pruszkowian, a nawet wystąpić w pierwszoligowych rozgrywkach.

Drużyna seniorów UKS Komorów w tym sezonie zdobyła puchar Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Jednak cała ekipa składała się z młodzieżowców, a rywalami byli dorośli zawodnicy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik UKS-u Roman Janik.

Gracze z Komorowa rywalizowali też w innych klasach rozgrywkowych i kategoriach wiekowych. Ekipa złożona z tegorocznych maturzystów rozpoczęła w tym sezonie rozgrywki w trzeciej lidze seniorów. Debiut był niezwykle udany. Gracze UKS-u zajęli bowiem trzecie miejsce. Z kolei w kategorii do lat 20 komorowscy gracze zajęli również trzecie miejsce na Mazowszu. Natomiast dwie drużyny z roczników 2004–2006 zostały zgłoszone do rozgrywek „pierwszego kroku” w kategorii z roczników 2003 r.