Sukces karateki z Pruszkowa

Piłka Nożna

Damian Pawlik zmagania w VII edycji Pucharu Europy w karate tradycyjnym zakończył z brązowym medalem. Zawodnik Karate Klub Pruszków debiutował w zawodach tej rangi i od razu stanął na podium.

W Centrum  Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” stawili się czołowi karatecy ze Starego Kontynentu. Zawodnicy zostali wytypowani przez swoje federacje. Można powiedzieć, że w turnieju rywalizowała prawdziwa śmietanka europejskiego karate. Do rywalizacji stanęli reprezentanci Armenii, Czech, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii i Ukrainy. 

Wysoką formę w Pucharze Europy potwierdził Damian Pawlik. Zawodnik Klubu Karate Pruszków w tym sezonie prezentował się znakomicie w rywalizacji w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego. Pawlik triumfem w Lublinie zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej zmagań. Dzięki temu otrzymał przepustkę do startu w Pucharze Europy.

Zawodnik z Pruszkowa stanął przed kolejnym wyzwaniem. Zmagania w Pucharze Europy to już wyższa półka, jednak Pawlik nie miał żadnych kompleksów. W walce o brązowy medal karateka z Pruszkowa pokonał Anatolija Kuzmenko. Sukces smakuje tym bardziej, że Pawlik debiutował w Pucharze Europy. Triumfował Damian Tomasik z TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki.

W Starej Wsi odbyły się również międzynarodowe mecze w kumite. Rywalizację zdominowali Polacy, którzy okazali się lepsi od Światowej Federacji Fudokan oraz europejska drużyna WTKF. Warto podkreślić, że w składzie biało-czerwonych znalazł się Maciej Szcząchor z Karate Klub Pruszków.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.