Sukces braci Pyłka, czterokrotnie stanęli na podium

Uncategorized

Właśnie ruszył wyścigowy sezon kartingowej serii Rotax Max Challenge Poland. Udział w zawodach wzięli bracia Pyłka, młodzi komorowianie, którzy czterokrotnie stawali na podium.

Bracia Pyłka wrócili z europejskich wojaży i zaprezentowali w Polsce wspaniałą formę. Mateusz i Oliwier Pyłka ostatnio ścigali się we Włoszech, pierwszemu z nich udało się zająć drugą lokatę w pierwszej rundzie Central European Rotax Max Challenge. Natomiast o pierwsze punkty w generalnej klasyfikacji polskiej edycji zawodów Rotax Max Challenge zawodnicy walczyli w miniony weekend na torze WallraV w Zielonej Górze.

Młodzi komorowianie zaprezentowali naprawdę świetne i szybkie tempo. W dniu zawodów panowały niesprzyjające warunki, bowiem padał ulewny deszcz. Jednak braciom udało się osiągnąć sukces. Oliwier ścigający się w kategorii Mini Maxie zajął pierwsze i trzecie miejsce na podium, a Mateusz ukończył rundy Junior Max jako lider i wicelider.

Sobotni dzień zmagań okazał się dużym wysiłkiem dla Mateusza. Choć zawody ukończył ostatecznie na drugiej pozycji, to cały czas walczył o pierwszą lokatę. Był o włos od głównej nagrody. Szyki pokrzyżował mu Piotr Wiśnicki. Ostatecznie w pierwszej rundzie Pyłka stanął drugi na podium. Jednak w niedzielę, Mateusz Pyłka pokazał kto rządzi na torze WallraV – wygrał z 12 sekundową przewagą nad rywalami i skończył rundę na pierwszym miejscu.

Oliwier w sobotę wygrał czasówkę i półfinał. Po emocjonującym pojedynku z Szymonem Jabłońskim, linię mety minął na drugiej pozycji, mimo to całą rundę wygrywa Pyłka! Niedzielna druga runda zawodów Rotax przyniosła drugie pole startowe po czasówce i czwarte w półfinale. Finał to ponowne spotkanie z Szymonem Jabłońskim, z którym niestety przegrał i zajął drugie miejsce. Zawodników różniło zaledwie 0.036 s. Zaowocowało to trzecim miejscem Pyłki w drugiej rundzie.

Mimo wszystko w klasyfikacji generalnej Mateusz jest liderem kategorii Junior Max, a Oliwier wiceliderem Mini Max. Ponowne zmagania naszych kierowców z Komorowa odbędą się w pierwszy majowy weekend na torze w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki!