Stracili zwycięstwo

Znicz Basket Pruszków dobrze rozpoczął mecz w Prudniku, jednak ostatecznie poległ w starciu z ekipą meritumkredyt Pogoń 69:74.

Mecze wyjazdowe to bolączka Znicza. Zespół Marka Zapałowskiego w tym sezonie wygrał tylko dwa spotkania na obcym terenie. W Prudniku zanotował piątą porażkę w meczach wyjazdowych.

Początek wcale nie zapowiadał porażki. Pierwszą kwartę Znicz wygrał różnicą dziewięciu punktów i wydawało się, że gospodarzom będzie ciężko się podnieść. Dobrą postawę prezentowali Czosnowski i Put. W drugiej odsłonie Pogoń ruszyła do przodu, z kolei goście mieli problemy ze skutecznością. Efekty były widoczne od razu. Na półmetku rywalizacji Znicz miał już tylko dwa punkty przewagi – 34:32.

Trzecia kwarta niezwykle wyrównana i zacięta. Lepsza okazała się Pogoń, która wygrała jednym punktem i w ostatniej odsłonie mogła przystąpić do ataku. Gospodarze poszli za ciosem. Wygrali czwartą kwartę różnicą sześciu punktów, co pozwoliło im triumfować.

Obie drużyny trafiły po 27 rzutów z gry. Znicz okazał się skuteczniejszy "za dwa". Koszykarze z Pruszkowa trafili 22 razy, rywale zaś 20. Pogoń była lepsza "za trzy" – 7 "trójek" przy 5 Znicza.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nowakowski, który zdobył 20 punktów. W ekipie Znicza po 15 "oczek" na swoim koncie zapisali Put i Czosnowski.

meritumkredyt Pogoń Prudnik – Znicz Basket 74:69 (11:20, 21:14, 27:26, 15:9)