Stal bezlitosna dla Znicza

Piłka Nożna

Siódma porażka Znicza Pruszków w sezonie. Żółto-czerwoni na wyjeździe przegrali 1:3 ze Stalą Mielec i spadli na ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

Drużyna z Mielca z wytęsknieniem czekała na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Stal upatrywała szans na trzy punkty w starciu ze Zniczem, czyli sąsiadem z tabeli. Obie drużyny okupywały dolne rejony tabeli. Po spotkaniu nic się nie zmieniło, tyle, że zespoły zamieniły się miejscami.

Gospodarze mogli mocno wejść w spotkanie. W 7. minucie Getinger trafił w poprzeczkę po zagraniu Sobczaka. Znicz przyjął ostrzeżenie i ruszył do przodu. Efekty przyszły w 19. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Andrzej Niewulis. Bramka pozwoliła gościom ułożyć grę i panować nad sytuację na boisku. Żółto-czerwoni mogli podwyższyć wynik, ale strzał Paluchowskiego został zablokowany.

Na przerwę pruszkowski zespół schodził w dobrych humorach. Stal miała świadomość, że uciekający czas nie jest sprzymierzeńcem zespołu. Gospodarze szturmowali bramkę Znicza, jednak zawodziła skuteczność. W dobrej dyspozycji znajdował się również Piotr Misztal, który pewnie spisywał się między słupkami. Wysiłki Stali przyniosły efekt w 79. minucie. Wyrównał Michał Bierzało i to był początek dramatu gości. Kilka minut później za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Mateusz Długołęcki. Z wolnego przymierzył Radujl, a gości dobił Buczek.

Stal Mielec – Znicz Pruszków 3:1 (0:1)
Bierzało 79′, Radulj 84′, Buczek 90′ – Niewulis 19′

Stal: Kozioł – Sulewski, Zalepa, Bierzało (81′ Buczek), Liberacki –  Sobczak, Kiercz (46′ Szczepański), Marciniec, Radulj, Getinger (65′ Łętocha) – Cholewiak

Znicz: Misztal – Jaroch, Długołęcki, Mysiak, Kucharski – Jagiełło (60′ Kubicki), Bartoszewicz, Niewulis, Machalski (85′ Zembrowski), Grabowski – Paluchowski