Sportowy rozwój w Nadarzynie

Siatkówka

Uczniowie nadarzyńskiego gimnazjum im. św Jana Pawła II zdecydowanie stawiają na sport, który jest ich pasją. Efekty ich pracy są widoczne.

W tym roku szkoła przystąpiła do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a już od dwóch lat realizuje projekt klas sportowych, który kładzie nacisk na szkolenie siatkówki wśród dziewcząt oraz piłki nożnej wśród chłopców.

Często powtarza się, że młodzież nie chce uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego. Z pewnością nie odnosi się to do nadarzyńskich gimnazjalistów. Uczniowie klas 1C i 2C realizują program dodatkowych sześciu godzin lekcyjnych wychowania fizycznego. Dziewczęta szlifują swoje umiejętności siatkarskie, a chłopcy trenują swoją skuteczność na boisku piłkarskim, ale na tym nie koniec. Obie klasy pod okiem wyspecjalizowanej kadry odbywają zajęcia z pływania na basenie w Pruszkowie.

Aktywność sportowa jest wielowymiarowa. To nie tylko zwiększona liczba zajęć wychowania fizycznego, ale także godziny spędzone na treningach w klubach. Najlepszą odpowiedzią na wysiłek jest odniesienie sukcesów, a tych uczniom z Nadarzyna nie brakuje. – Dziewczęta jak i chłopcy biorą także udział w treningach w klubie oraz zawodach ligowych i szkolnych, w których odnoszą liczne sukcesy. W październiku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego chłopcy wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu w piłce nożnej szkół gimnazjalnych, a dziewczęta zajęły III miejsce w turnieju ośrodków S.O.S. w roczniku 2001 – informuje Dariusz Zwoliński, prezes klubu GLKS Nadarzyn.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.