Sokół pokonany

Pruszkowscy koszykarze pokonali w środowym meczu wyjazdowym drużynę Sokoła Łańcut. Dla Znicza Basekt, który walczy o miejsce w pierwszej ósemce to ważne zwycięstwo.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że obie drużyny będą zacięcie walczyć o każdy punkt. Pierwsza odsłona gry tylko potwierdziła te przypuszczenia. Początkowo za sprawą celnych rzutów Pisarczyka to drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie. Jednak pruszkowski zespół nie pozostawał bezczynny. Po celnych rzutach Szymańskiego przyjezdni odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. Ostatecznie to jednak zespół Sokoła wygrał pierwszą kwartę 28:25.

W drugiej kwarcie inicjatywę na parkiecie przejął klub z Pruszkowa. Celne rzuty Malewskiego pozwoliły na wypracowanie pięciopunktowej przewagi. Koszykarzom Sokoła udało się zniwelować stratę do jednego punktu. Jednak świetnie dysponowani w tym spotkaniu Szumełda-Kurzycki i Sokołowski wyprowadzili Znicz na prowadzenie.

Kolejna odsłona gry pozwoliła na zwiększenie przewagi Znicza do dwunastu punktów. Świetną celnością popisał się Weatherspoon i Malewski. Gospodarze podjęli jeszcze próbę walki, ale ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 50:68 dla Znicza

W ostatniej kwarcie koszykarze z Pruszkowa systematycznie powiększali swoja przewagę. W pewnym momencie prowadzili Az dwudziestoma punktami. Sokół próbował jeszcze nawiązać walkę, ale ostatecznie przegrał w tym spotkaniu 72:88

PTG Sokół Łańcut – MKS Znicz Basket Pruszków 72:88 (28:25, 12:22, 10:21, 22:20)

PTG Sokół Łańcut: Glapiński 15 (1×3), Pisarczyk 15, Szurlej 12, Wilczek 9, Chromicz 8 (2×3), Dubiel 6, Buszta 2, Fortuna 2, Ucinek 2, Czerwonka 1.

MKS Znicz Basket: Makander 14 (1×3), Misiewicz 14 (1×3), Weatherspoon 12, Szymański 11 (1×3), Szumełda – Krzycki 9 (2×3), Suliński 8 (2×3), Malewski 7, Sokołowski 6, Fraś 4, Czubek 3, Bonarek 0.